خانه کارگر گچساران پلمپ شد+تصاویر

پایگاه خبری تحلیلی فصل امید (FaslOmid.com) :

خانه کارگر گچساران توسط اداره اماکن نیروی انتظامی گچساران با پرچسپ پلمپ  روبرو شده است.

رئیس خانه کارگر استان کهگیلویه و بویراحمددر گفت و گو با فصل امید اطهار کرد:کارگران زحمتکش‌ترین و از طرفی بی‌ادعاترین سربازان سازندگی در کشور محسوب هستند که شایسته چنین برخوردی از سوی یک اداره آموزشی و حرفه ای بعید است.

علیرضا جنتی گفت :پلمپ خانه کارگر شهرستان گچساران از سوی اماکن نیروی انتظامی به دلیل شکایت اداره فنی حرفه این شهرستان است.

وی با اشاره به خدمات و برنامه های این مجموعه صنفی و غیردولتی افزود: یکی از برنامه های  مهم و سیاست های خانه کارگر، آموزش رایگان به جامعه کارگری وخانواده این قشر زحمت کش و بی بضاعت است.

جنتی با اشاره به شکایت اداره فنی و حرفه ای شهرستان گچساران افزود:برگزاری کلاس های آموزشی در خانه کارگر کاملا رایگان است که اداره فنی و حرفه ای  این شهرستان نسبت به برگزاری کلاس های آموزشی رایگان اعتراض دارند و خواستار دریافت هزینه از کارگران هستند.

این مسئول اظهار کرد: ارایه آموزش از سوی اداره فنی و حرفی با دریافت هزینه های سرسام آور از هنر جویان وهنر آموزان خود امکان پذیر است که برخی از آموزشگاه های دارای مجوز از فنی و حرفه ای بازار سیاه در استان راه انداختند.

جنتی با اظهار تاسف از برخورد غیر قانونی اداره فنی وحرفه ای شهرستان گچساران اذهان کرد:بیش از یک ماه است که این اداره خواستار  برنامه های آموزشی از سوی خانه کارگر شده است و مجموعه کارگری  با پرداخت هزینه وقرار داد های سر سام آور با آموزشگاههای زیر مجموعه فنی و حرفه ای حاضر به پرداخت هزینه و بازاریابی برای آنها نیست.

وی با بیان اینکه ماهانه بیش از ۱۰۰۰ نفر از کارگران شهرستان گچساران در این تشکل صنفی آموزش داده می شود ادامه داد: مربیان  واساتید خانه کارگر دارای تحصیلات عالیه و تایید شده از وزارت علوم می باشد که با کمترین هزینه اقدام به برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی برای جامعه کارگری زیر نظرخانه کارگر استان هستند.

رئیس خانه کارگر استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: خانه کارگر به استناد اساسنامه خود درجهت توسعه فرهنگی و ارتقاء سطح علمی و آگاهی كارگران در زمینه هاي اقتصادي، اجتماعی، فنی و آموزشی هیچگونه  کوتاهی نخواهد کرد.

جنتی اظهار کرد:اداره فنی وحرفه ای گچساران در نظر دارد که  آموزش رایگان به کارگران ندهیم و همانند سایر آموزشگاه مبلغی از این کارگرها دریافت کنیم ولی ما هیچ وقت چنین کاری نمی کنیم حتی اگر صدمرتبه خانه کارگر را پلمب کنند .

جنتی  در پایان خاطر نشان کرد:  کار ما قانونی و ملزم به خدمات رایگان به کارگرها می باشد زیرا کارگری که حقوق ضعیفی دارند توانایی پرداخت چنین هزینه هایی را ندارند وقطعا  مستندات خود رابرابر قانون و به استناد اساسنامه تقدیم اماکن نیروی انتظامی و مراجع قضایی  می دهیم.

jf74_photo585172776092018646

akxf_photo585172776092018644

yjnt_photo5851727760920186451

 

 

 

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
info@faslomid.com
کانال تلگرام

نظرات بينندگان / 1 نظر

 1. علی عسکر اسلام پناه می‌گه:

  بع نام خدا
  کار خانه کارگر در جهت آموزش مهارتی کار خلاف قانون و خلاف اساسنامه خود خانه کارگر است
  متاسفانه این کار صرفا در استان ما و به جهت وجود خلاء قانونی تا کنون صورت گرفته
  لازم است خدمت جناب آقای جنتی یادآوری کنم که خانه کارگر صرفا می تواند قانون کار و مباحث مربوطه را به کارگران ( که همه می دانیم در قانون کارگر معنی دارد) آموزش دهد و حق ورود به حیطه آموزشهای مهارتی را ندارد . ما در کشور دو نمونه آموزش داریم یک اموزش رسمی که شامل تحصیلات رسمی اموزش و پرورش و وزارت علوم و دوم تحصیلات غیر رسمی که این تحصیلات غیر رسمی که شامل آموزشهای مهارتی می گردد در حیطه وظایف سازمان فنی و حرفه ای کشور می باشد
  ” کانون آموزشگاههای ازاد استان “”

ثبت نظر »

۱) فصل امید، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Designed By Nexar.ir