دور زدن کاندیداهای بویراحمد توسط دختر آقای کاندیدا !

پایگاه خبری تحلیلی فصل امید (FaslOmid.com) :

گروه سیاسی – سناریوی جدیدی از سوی برخی اتاق فکرهای خاص در بویراحمد طراحی شده است تا هر چه بیشتر به دودستگی در میان مردم به خاطر مسائل انتخابات گذشته مجلس دامن بزند.

به گزارش  فصل امید  وبه نقل از بویرنیوز پس از انتخابات مجلس شورای اسلامی یکی از کاندیداها بیشتر از همه سعی کرد بر طبل فتنه بکوبد و برای رسیدن به خواسته هایش علاوه بر اینکه نقشه های متعددی از سوی تیم وی طراحی شد؛ تلاش کرد تا بقیه کاندیداها را هم با خود همراه سازد که انتخابات را باطل کند اما موفق نشد.

“جمهوریت در جمعه بازار” عنوان فیلمی است که می خواهد ناکامی یکی از کاندیداهای انتخابات را با سفسطه و مغالطه بگونه ای دیگر جلوه دهد و نوعی تشویش اذهان عمومی است.

همانگونه که از عنوان فیلم معلوم است به مقوله خرید و فروش رای پرداخته است اما وجهه منفی این قضیه اینجاست بگونه ای روایت شده که فقط یک نفر رای خریده و بقیه در صحت و سلامت رای کسب کرده اند!

دستگاههای امنیتی و قضایی شفاف سازی کنند

در این فیلم ادعاهای متعددی طرح می شود و گاها مطالب مطرح شده حاوی یا نشانه ضعف بزرگ شورای نگهبان و دستگاههای دخیل در انتخابات است و یا دروغ بزرگی است که توهین به شعور مردم است.

در سکانسی از این فیلم فردی ادعا می کند ۵ میلیون تومان برای ۱۲ شناسنامه به وی پیشنهاد داده اند اما نپذیرفته است، این فرد نمی گوید که چه کسی این پیشنهاد را به وی داده است که خواسته و مطالبه صریح اذهان حقیقت جوی مردم از دستگاههای امنیتی و قضایی اینست که این فرد را بازخواست کنند که کدام آدم فاسدی حاضر بوده است، برای یک شناسنامه  ۴۲۰ هزارتومان هزینه کند!

اگر واقعا این ادعا درست باشد و اشخاصی وجود دارند که برای هر رای اینچنین مبالغی را هزینه کرده اند باید خطر بزرگی احساس کرد که در نظام جمهوری اسلامی اینچنین اتفاقاتی رخ می دهد و دستگاههای امنیتی و قضایی برخوردی نکرده اند چرا که به تعبیر احمد توکلی “فساد اقتصادی می‌تواند به سقوط نظام منجر شود”

بی شک پیگیری مطالب مطرح شده در این فیلم که حکایت از سقوط اخلاقیات و فسادهای گسترده ی اقتصادی و زد و بندهای زیادی دارد حق مردم و مطالبه عمومی است و جریان روشنفکری و قشر جوان که آینده خود را بخاطر این فسادها در معرض نابودی می بینند، در چنین فضایی احساس ناامیدی می کنند و خواستار رسیدگی و روشنگری در این باره هستند.

همه می توانند هر فیلمی بسازند و هر مطلبی بگویند!؟

کارگردان فیلم دختر ستار هدایت خواه است که پیش از انتخابات صریحا و علنا اعلام می کرد پیروز انتخابات است و بعد از شکست سناریوی تقلب و ابطال انتخابات را مطرح کرد که اتفاقا علیرغم ابطال انتخابات در ۵ حوزه انتخابیه و صحت انتخابات در بویراحمد و دنا تائید شد.
img_20160617_155334حمیده هدایت خواه که از مدتی پیش تاکنون تلاش زیادی کرده است تا بتواند خود را به عنوان فعال فرهنگی مطرح کند؛ به همراه سحر دانشور این فیلم را کارگردانی کرده است.

سوال دیگر اینکه؛ اگر شبیه چنین فیلمی توسط یک فرد دیگر ساخته می شد و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی و قضایی و شورای نگهبان را اینچنین بی محابا زیرسوال می برد آیا هیچ بازخواستی نمی شد!؟

دور زدن کاندیداهای بویراحمد توسط دختر آقای کاندیدا!

بر اساس دو تیزر این فیلم که در سایت های خاص منتشر شده است؛ نکته جالب دیگر اینست که در این فیلم مصاحبه های همه کاندیداها و سخنرانی آنان در تجمعات خیابانی بدون مجوز پخش می شود و حتی برخی که خود نیز در مضان اتهام بودند اکنون در قامت مدعی ظاهر شده اند و سخنانی قابل تاملی بیان می کنند اما از این زاویه ستار هدایت خواه کمتر دیده می شود و حتی بخشی از سخنان وی حذف شده و مجددا صداگذاری شده است!

این تدوین فقط مختص هدایت خواه است و دیگر کاندیداها از چنین امتیازی برخوردار نبوده اند و امتیاز دیگری که حمیده هدایت خواه برای پدرش قائل شده اینکه برخی افراد در دفاع از پدر سخن می گویند!

شورای نگهبان هم!؟

در این فیلم که قرار است در “جشنوراه عمار” اکران شود موضوعی اینست که با همه این اتفاقات و ادعاهای تقلب مطرح شده بازهم انتخابات تائید شده است پس آیا شورای نگهبان که به هیچ وجه بر سر تائید صلاحیت ها و تائید انتخابات در ۵ حوزه کوتاه نیامد و نرمش نشان نداد آیا از این اتفاقات خبر داشت و بازهم انتخابات را تائید کرد!

اگر بله که خبر داشت؛ (که قطعا همینطور است چون افرادی بصورت مداوم تا روز آخر به شورای نگهبان مراجعه می کردند) پس شورای نگهبان این اتهامات را وارد ندانسته است و این فیلم مغایر با نظر شورای نگهبان است و اگر هم همه نه پس چرا انتخابات را تائید کرد!؟

دستگاههای امنیتی و قضایی جلوی “فتنه” را بگیرند

اگرچه نیت ها و اهداف متفاوتی در پس ساخت این فیلم می تواند نهفته باشد و حتی یکی از این نیات “توجیه شکست” و عدم اعتماد مردم است اما خواسته و ناخواسته بدبینی و تفرقه در میان مردم و همچنین بدبینی و عدم اعتماد به نظام و ساختار اجرایی کشور حاصل این فیلم است.

اگر امروز مراقب نباشیم و خواسته عمومی یعنی رسیدگی به این موضوع میسر نشد ممکن است در انتخابات های بعدی شاهد نتایج تلخ این بدعت گذاری باشیم.

مراقب دو دستگی باشیم

در ادامه توجه شما را به بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع مردم نجف آباد جلب می کنیم:

“رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه طبیعت انتخابات، همچون هر مسابقه‌ای، شور و نشاط و برتری و عدم برتری است، خاطرنشان کردند: این برتری یا عدم برتری در انتخابات به معنای دوقطبی شدن ملت و ایجاد دو دستگی در جامعه و دشمنی و عناد مردم با یکدیگر نیست و القای وجود این دوقطبی در ایران، دروغ است. (دیدار مردم نجف‌آباد با رهبر انقلاب/ ۱۳۹۴/۱۲/۰۵)”

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
info@faslomid.com
کانال تلگرام

نظرات بينندگان / 1 نظر

  1. منتظرا ظهور منجی می‌گه:

    انگار خبر ندارن در دوره های قبل چند صندوق جابجا شد تا ستار هدایتخواه قبول بشه  و در نهادهایی که تنها پرسنل۸۰۰نفر بود ولی۱۲هزار رای برای هدابتخواه میریزن تو صندوق.انگار مردم نمیدونن از سازمانهای امدادی چقد پول برداشتن و به مردم دادند که ستار هدابتخواه پیروز بشه.همین آقا تجمع اعتراضی رو در سال۸۸فتنه میدونه ولی خودش اردوکشی و لشکر کشی میکنه تو خیابون همراه عده ای چماق به دست و زنجیرو چاقو به دست.بعدم خدمت هدایتخواه عرض کنم فعلا اون حسینه ای که قرار بود در مادوان سفلی بنا کنی کجا رفت و زمینی که برای این امر با اعتبارات بیت المال خریدی چه شد؟حسینیه شد؟و در آخر انشاالله یزیدیان زمانه و کسانی که مانند معاویه قران بر سر نیزه میکنند خوار و ذلیل بشن و با شمشیر امام عصر مجازات.

ثبت نظر »

۱) فصل امید، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Designed By Nexar.ir