سربازی که ۱۰ فرزند و ۳ زن دارد!

پایگاه خبری تحلیلی فصل امید (FaslOmid.com) :

فرمانده نیروی انتظامی گفت: براساس تجارب فرماندهان، ما میتوانیم بیش از ۵۰ درصد از مشکل سربازان را حل کنیم. نظارت فرماندهان در رده ها در کاهش جرائم می تواند بسیار موثر باشد.

929840_925به گزارش فصل امید ؛سردار حسین اشتری در هجدهمین همایش پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح در رابطه با ۹دی گفت: پس از آن که فتنه گران کشور اسلامی ما را درگیر منازعات خارجی کرده بودند که همچنان دیده می شود که اهداف خودشان را دارند مردم عزیزمان در ۹دی با حضور بی نظیر خود با رهبر انقلاب تجدید بیعت کردند و این روز را گرامی میداریم و امیدواریم بتوانیم نیروی شایسته ای باشیم.

این مقام انتظامی افزود: اهمیت پیشگیری از جرائم بر کسی پوشیده نیست و طی سالهای گذشته با افزایش اقدامات پیشگیری جرائم نیز کاهش پیدا کرده است.

اشتری اظهار داشت: مطمئنا بسیاری از جرائمی که اتفاق می افتد به دلیل جهل و ناگاهای است. هرچه آگاه سازی برای کارکنان انجام شود تاثیر مستقیمی در کاهش جرم خواهد داشت.

فرمانده نیروی انتظامی در رابطه با عوامل تاثیر گذار در کاهش جرائم اذعان کرد: آموزش ها در این امر موثر است. در سال ۹۴ قرارگاه تربیت نیروی انتظامی تشکیل شد و کاری جهادی را به عنوان اولویت شروع کردیم که در سال ۹۵ ادامه یافت و برای سال ۹۶ هم ادامه خواهد داشت.

اشتری گفت: طی بررسی ها آمار جرائم بسیار کاهش پیدا کرده است. این کاهش جرائم به ویژه در جایی که با مردم برخورد داشته ایم دیده می شود و طبق نظر سنجی ها رضایت مردم از عملکرد نیروی انتظامی افزایش پیدا کرده است که در حل حاضر هم آموزش ها افزایش پیدا کرده و هم رضایتمندی زیاد شده است.

وی افزود: نیروی انتظامی مرتبط ترین سازمان با مردم است. سالانه حدود ۲٨میلیون خدمت ارائه می شود. سالی ۴ میلیون گذرنامه صادر می شود و سالانه ۳۰ میلیون تماس با پلیس برقرار می شود و روزانه صدها هزار مراجعه کننده داریم.

این مقام انتظامی تصریح کرد: چنین سازمانی علی رغم ارتباطات زیاد، آسیب پذیری آن نیز بیشتر می شود اما با انجام اقدامات مناسب و استفاده از امکانات مناسب و ایجاد فضای معنوی و دینی می توان در کاهش جرائم موثر بود.

وی در خصوص قرارگاه صیانت از حقوق کارکنان اظهار داشت: قرارگاه صیانت از حقوق کارکنان نیز در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد.

اشتری بیان کرد: طبق آمار فرار سربازها در تهران ۱۲درصد کاهش داشته و ۲۲درصد مجموعه جرائم کاهش پیدا کرده اند.

وی افزود: در این همایش تاکید بر فرار از خدمت است و باید توجه داشت که بسیاری از این موارد به دلیل مانعی است که اگر این موانع بر طرف شود این مشکل نیز حل می شود. باید زمینه ها فراهم شود و موضوع ارائه مرخصی به سربازان باید مورد توجه قرار گیرد.

اشتری ادامه داد: نوع رفتار کارکنان و فرماندهان میزان فرار را کاهش می دهد. مثلا در حال حاضر سربازی را داریم که ۱۰ فرزند و ۳ زن دارد که اگر این چنین سربازانی فرار نکنند گلی به جمالشان!

فرمانده ناجا گفت: باید چاره ای اندیشیده شود و برهمین اساس باید قانونی اندیشیده شود که یا این سربازان معاف شوند و یا اقداماتی انجام شود.

وی مطرح کرد: براساس تجارب فرماندهان، ما میتوانیم بیش از ۵۰درصد از مشکل سربازان را حل کنیم. نظارت فرماندهان در رده ها در کاهش جرائم می تواند بسیار موثر باشد، حتما باید نظارت فرماندهان بر رده ها صورت گیرد.

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
info@faslomid.com
کانال تلگرام

ثبت نظر »

۱) فصل امید، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Designed By Nexar.ir