ادعای محصولی درباره گرفتن حقوق در دولت قبل/اموال بابک زنجانی در ایران چقدر است؟/ادعای مفقود شدن ۳ نفتکش در دولت احمدی نژاد/آگهی در روزنامه برای تشکر از آیت الله علم الهدی

پایگاه خبری تحلیلی فصل امید (FaslOmid.com) :

در رصدخانه تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

نمایندگان تحقیق و تفحص از بنیاد شهید باج گرفتند!

محمود صادقی عضو هیأت رییسه فراکسیون امید در مجلس، گفت: انتظار داریم که دولت در برنامه ششم توسعه برنامه‌ای برای مبارزه راهبردی با فساد طراحی کند. وقتی کسانی که مسئول تحقیق و تفحص از بنیاد شهید هستند باج گرفتند و تطمیع شدند نباید جز فساد ساختاری انتظار دیگری داشته باشیم. برابر اصل ۱۷۵ قانون اساسی صداوسیما باید آزادی بیان و نشر افکار را با رعایت موازین اسلامی و مصالح کشور رعایت کند، اما صداوسیما به تریبونی برای یک جریان خاص تبدیل شده و اظهارات سایر جریان‌ها را سانسور می‌کند. حتی اظهارات برخی نمایندگان مجلس را هم سانسور می‌کند. اخبار مجلس را واژگونه منتشر می‌کند و نتیجه این عملکرد روی آوردن مردم به رسانه‌های دیگر و ماهواره است. فرارو این خبر را منتشر کرد.

نظر وزیر دولت اصلاحات درباره روحانی

وزیر راه دولت اصلاحات در مجموع کارنامه دولت را مثبت و موفق ارزیابی می‌کند؛ هرچند معتقد است در بخش اقتصادی با وجود همه تلاش‌های موفق انجام‌گرفته، تیم اقتصادی دولت می‌توانست با مدیریت منابع مختصر، بخش از کمبود نقدینگی را مهار کند. * در زمان احمدی‌نژاد زمین و وام‌های میلیاردی پرداخت شد. وام‌هایی از یک تا صد میلیارد بدون اینکه تقاضایی داشته باشند. یعنی به مدیرانی که حاضر به همکاری می‌شدند، وام می‌دادند. کسی چرا در این‌باره صحبت نکرد؟ اما در این دولت این اتفاقات رخ نداد. دولت بهتر می‌توانست مدیریت کند و موضوع را به نفع خود بیان کند. روحانی مذاکره را انتخاب کرد و کشور را از جنگ نجات داد. این نمره بزرگی دارد. حالا مسائلی که در ۲ دولت قبل پیش آمد، روحانی می‌تواند بخش جزیی را و خرابی‌هایی که از نابسامانی و دنیا را به سخره گرفتن، پیش آمد، مسائلی است که با یک‌سال و دو سال حل نمی‌شود. شاید بیست سال لازم باشد که ما بتوانیم دوران احمدی‌نژاد را جبران کنیم و به سال ۸۴ برسیم. کار سختی پیش‌رو خواهد داشت ولی به اعتقاد من حسن روحانی، بدیل ندارد. امیدنامه این خبر را منتشر کرد.

روحانی باید پاسخ دهد که چرا فیلمش از BBC پخش می‌شود

علیرضا زاکانی دبیرکل جمعیت رهپویان گفت: عناصر تجدیدنظرطلب غرب‌گرا از مکتب امام عدول کردند. این افراد مقابل استکبار وادادگی دارند و در مرحله تقابل با ولایت‌فقیه و ضدانقلابی قرار گرفتند. بی‌بی‌سی فارسی دو نوبت برای حسن روحانی در انتخابات سال ۹۲ تبلیغ کرد؛ در واقع این پیوستگی نامبارکی است که سبب می‌شود نامحرمان و عناصر ناسالم انقلاب را به بیراهه ببرند. کسانی‌که فیش‌های نجونی دارند و اختلاس می‌کنند بر سر ما منت می‌گذارند که داریم مدیریت می‌کنیم و می‌گویند ما که با وجود سرمایه‌هایمان نیازی نداریم.

جامعتین لیدر اصول گرایان انتخابات ریاست‌جمهوری شد!

غلامرضا مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز، با اشاره به جلسه شب گذشته این تشکل روحانی ــ سیاسی اظهار کرد: در جلسه شب گذشته مقرر شد آیت‌الله موحدی کرمانی با آیت‌الله یزدی پیرامون جلسه مشترک جامعتین درباره انتخابات سال ۹۶ جلسه‌ای را تشکیل دهند و درباره آن تصمیم‌گیری کنند. در جلسه‌ای که با حضور محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه و آقای بادامچیان برگزار شد، آقایان بر محور قرار دادن جامعه روحانیت مبارز برای هر فعالیت سیاسی از جمله انتخابات تأکید داشتند. این موضوع پس از مطرح شدن در جلسه شب گذشته جامعه روحانیت مورد استقبال همه اعضا قرار گرفت. مقرر شد کمیته سیاسی جلسات دیگری را با احزاب اصولگرا در راستای وحدت انجام دهد و گزارش آن را به اعضای جامعه روحانیت ارائه دهد. تسنیم این خبر را منتشر کرد

خودزنی تتلو در دادگاه !

این خواننده زیرزمینی در حالی امروز صبح در دادگاه رسانه دیده شد که لباس زرد زندان به تن داشت و علاوه بر این با دستبند و پابند تردد می‌کرد. در راهروهای دادسرا فقط وضعیت ظاهری تتلو توجه همه را به خود جلب نکرده بود بلکه به فریادهای بلند او هم مربوط می‌شد. وی در حالیکه به شدت خودش را کتک می‌زد، جملات کوتاه و عجیبی در مورد اینکه هوادار دارد و نمی‌توانند کاری با او انجام بدهند، به زبان می‌آورد که حاضرین در دادگاه در سکوت به او نگاه می کردند. ماموران پس از دقایقی پابند تتلو را باز کردند و او را با ماشین از مقابل دادسرا به مکان دیگری منتقل کردند. طبق گفته حاضران در دادگاه در مدت حضور این خواننده زیرزمینی در دادگاه، چهار نفر از وی محافظت می‌کردند. خبرگزاری موج این خبر را منتشر کرد.

اطلاعات تازه از اموال هنگفت بابک زنجانی در ترکیه

رسول کوهپایه زاده وکیل بابک زنجانی در توضیح اموال موکلش، گفت: اموال در ترکیه، یک خط هواپیمایی معتبر است که متعلق به آقای زنجانی است که مابه‌ازای دقیق آن را نمی‌دانم، اما قطعا رقم قابل توجهی است. پرداخت بدهی الزام‌آور نیست و تا این لحظه پرونده آقای زنجانی در دیوان است و رأی قطعی آن هم صادر نشده است. در مورد تاجیکستان اطلاع دقیقی از میزان اموال آقای زنجانی در این کشور ندارم؛ منتها این امکان وجود دارد که با تدبیر و درایت و همکاری موکلم رقم بیشتری از این بدهی پرداخت شود.

افشای راز بزرگ بهداد سلیمی

ملی پوش وزنه برداری از یک راز بزرگ پرده برداشت.بهداد سلیمی که در المپیک ریو یکی از امیدهای کسب مدال بود، به خاطر مصدومیت و البته نفوذ داوران نتوانست به هدفش برسد و از دور مسابقات کنار رفت.سلیمی شب گذشته مهمان برنامه خندوانه بود و صحبت های جالبی مطرح کرد و در خلال اظهاراتش پرده از یک تصمیم نافرجام برداشت.وی اعلام کرد که قصد داشته با مدال طلای المپیک ریو از دنیای وزنه برداری خداحافظی کند اما به خاطر اتفاقاتی که رخ داده تصمیمش را تغییر داده و می خواهد همچنان بماند.

ادعای محصولی درباره گرفتن حقوق در دولت قبل

وزیر اسبق کشور گفت: در دولت قبل نه تنها حقوق‌های نجومی نگرفتیم بلکه یک ریال هم به عنوان حقوق دریافت نکردیم.وی که از آبان ۱۳۸۷ تا شهریور ۱۳۸۸ وزارت کشور در دولت محمود احمدی‌نژاد را برعهده داشت، با اشاره به این‌که «من بعد از پست نظامی خود و در دوره‌ی آقایان خاتمی و رفسنجانی در بخش خصوصی کار می‌کردم» مدعی شد: من اگر ثروتی هم دارم به واسطه‌ این سال‌هاست و هیچگاه نه من و نه همکارانم با وجود آن که در دولت قبل دست‌مان کاملاً باز بود، نه تنها حقوق‌های نجومی نگرفتیم بلکه یک ریال هم به عنوان حقوق دریافت نکردیم. آقایانی که الان درباره ثروت ما صحبت می‌کنند، روزی نبود که پست دولتی نداشته و حقوق دولتی نگرفته باشد، این درحالی است که این حقوق‌ها را حق خود می‌دانند.

ممانعت لاریجانی از ادامه سخنان جنجالی قاضی پور

رئیس مجلس در جریان تذکر نماینده ارومیه درباره گرفتن وام از روسیه مانع سخن گفتن وی درباره بد عهدی های روسیه علیه ایران شدو در جریان رسیدگی به جزئیات لایحه اصلاح قانون بودجه و بررسی پیشنهاد گرفتن وام از روسیه نادر قاضی پور نماینده ارومیه اخطار داد.وی نسبت به وام گرفتن از روسیه واکنش نشان داد و با بیان اینکه دولت برای این اقدام لایحه ای ارائه نداده است، گفت: باید دقت کرد از چه کشوری می خواهیم وام بگیریم، آن هم روسیه که ایران را چند تکه کرده است و آذربایجان را . . .در این هنگام، رئیس مجلس با عصبانیت وارد سخنان قاضی پور شد و گفت که این سخنان وی ربطی به بحث ندارد و مانع از سخن گفتن وی شد.این مطلب در آنا منتشر شده است.

گلایه های پرتیراژترین روزنامه روسیه از تصمیم اخیر ایران

پرتیراژترین روزنامه روسیه نوشت: وضعیت عجیب و غریب در حول و حوش پایگاه هوایی همدان نشان می دهد که نمی توان به ایران بیش از اندازه اعتماد کرد. ایران شریک روسیه نیست و منافع خود را دارد و سیاستگذاران ایرانی نیز مانور دادن را بسیار خوب بلد هستند.روزنامه “پراودا” نخستین روزنامه حزبی جهان که از دوران تاسیس اتحاد جماهیر شوروی و حاکمیت رژیم کمونیستی در روسیه تا به امروز منتشر می شود در یادداشتی تازه به شدت از ایران انتقاد کرده است و از تصمیم اخیر ایران درباره پایگاه هوایی نوژه ابراز نارضایتی کرده است. این روزنامه می نویسد:”اخبار مربوط به خروج نیروی هوایی روسیه از پایگاه هوایی همدان شگفت آور بود. در واقع، چند روز پیش از آن بود که روسیه با استفاده از این پایگاه هوایی مواضع داعش در سوریه را بمباران کرده بود. بسیاری گفتند که استقرار هواپیماهای نظامی روسیه در ایران نشانه ای از سطحی بالاتر از همکاری نظامی و سیاسی میان دو کشور است. اما همه چیز به طور ناگهانی متوقف شد و ایران اعلام کرد که روسیه نمی تواند از پایگاه هوایی ایران استفاده کند. واقعا چه روی داد؟ در واقع، نباید شگفت زده شد در هنگام برخورد با ایران نباید بیش از حد ساده لوح بود حتی اگر هم روسیه و ایران اهداف مشترکی در سوریه داشته باشند. این مطلب در خرداد منتشر شده است.

رایزنی آیات موحدی‌کرمانی و محمد یزدی

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز از تماس تلفنی آیت‌الله موحدی کرمانی و آیت‌الله یزدی برای هماهنگی جامعتین در رابطه با انتخابات سال ۹۶ خبر داد.حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم با اشاره به جلسه روز گذشته جامعه روحانیت مبارز عنوان کرد: دیروز گزارش کمیته سیاسی جامعه روحانیت مبارز در مورد مباحث مربوط به انتخابات ارائه شد.او افزود: این گزارش گویای این بود که محمد‌نبی حبیبی و آقای بادامچیان از سران موتلفه با کمیته سیاسی دیداری داشتند و تقاضای آنها این بوده که جامعه روحانیت برای انتخابات سال ۹۶ به میدان بیاید و محوریت این انتخابات را بر عهده گیرد و در مورد هرگونه همکاری در راستای انتخابات آتی اعلام آمادگی کردند.این مطلب در ایلنا منتشر شده است.

آگهی در روزنامه برای تشکر از آیت الله علم الهدی

آگهی در روزنامه برای تشکر از آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد / روزنامه جوان – امروز

بسته

ادعای مفقود شدن ۳ نفتکش در دولت احمدی نژاد

خبرگزاری ایلنا مدعی شد: در دولت محمود احمدی‌نژاد ۸ فروند نفتکش غول پیکر ایران بدون امضای قرارداد حقوقی در اختیار یک تبعه یونانی قرار گرفت که نامبرده با سوء استفاده از موقعیت، هر ۸ فروند کشتی نفتکش را به همراه محموله‌های نفتی موجود در آن در اختیار گرفت و از حوزه جغرافیایی کشور خارج کرد.بنابراین ادعا، با پایان دولت احمدی‌نژاد و روی کار آمدن دولت جدید، پس از برکناری مسئولین مرتبط با این تخلف و فعالیت های مداوم دولت یازدهم، ۵ فروند از این کشتی‌ها به کشور بازگردانده شد. اما ۳ فروند از این نفتکش‌ها کماکان مفقود است.در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد این سه فروند نفتکش توسط تبعه یونانی به فروش رسیده و در نتیجه بالغ بر یکصد میلیون دلار از اموال ملی از بین رفته است!لازم به ذکر است با پیگیری مقامات مسئول، تبعه یونانی مذکور با ترفندی خاص به ایران آورده شد که به محض ورود، در فرودگاه امام خمینی دستگیر شد و در حال حاضر پرونده در دادستانی تهران در حال رسیدگی است.

اموال بابک زنجانی در ایران چقدر است؟

وزیر دادگستری با بیان اینکه حداکثر اموال بابک زنجانی در ایران ۱۷۰۰ میلیارد تومان است و گفت: وی ادعای طلب چند صد میلیون دلاری از برخی شرکت های خارجی دارد.مصطفی پورمحمدی در گفت وگو با خانه ملت، درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده بابک زنجانی، افزود: پرونده بابک زنجانی در جلسه اخیر ستاد مبارزه با مفاسد نیز بررسی شد، طبق بررسی ها حداکثر اموال وی که در داخل ایران ارزیابی شده ۱۷۰۰ میلیارد تومان است. وی ادامه داد: از سویی دیگر وی ادعای طلب چند صد میلیون دلاری از برخی شرکت های خارجی دارد که وصول این طلب نیازمند به کار حقوقی است تا برای اخذ این پول ها تلاش شود؛ از سویی دیگر مابقی اموال این متهم هنوز مشخص نیست که این موضوع گرفتاری‌هایی برای ما ایجاد کرده است.

روایت کواکبیان از هزینه میلیونی هر ثانیه نماینده بودن

مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس دهم در نطق میان دستورش گفت: ظریفی از نمایندگان محاسبه کرده که مجموعه یک دوره ۴ سال ۱۲۶ میلیون ثانیه میشود که براساس دفترچه پس انداز نمایندگان محترم ۱۲۶ میلیون تومان می‌شود،‌عزیزان همکار ۸۵ روز از عمر مجلس گذشت یعنی حدود ۷ میلیون و ۳۴۴ هزار تومان را هزینه کردیم باید محاسبه کنیم چقدر از این سرمایه را به نفع مردم صرف کردیم.

مدیر کلی که به خاطر محکومیت به ایران باز نمی‌گردد

وکیل مدافع عبدالحسین هراتی (مدیرکل سابق اسناد و مدارک دانشگاه آزاد) با اشاره محکومیت موکلش به سه سال و نیم حبس تعزیری گفت: هراتی چون محکومیت دارد به کشور بازنمی‌گردد. سید محمود علیزاده طباطبایی اظهار کرد: دادگاه آقای هراتی با توجه به حضور وی در خارج از کشور، با حضور من به‌عنوان وکیل پرونده برگزار شد که در نهایت قاضی مقیسه، موکل را به‌اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به مسئولان عالی نظام به سه سال و نیم حبس محکوم کرد. علیزاده در پاسخ به این سؤال که آیا هراتی همچنان برای درمان در خارج از کشور به سر می‌برد، گفت: خیر، چون محکومیت دارد برنمی‌گردد. به قاضی مقیسه پیشنهاد دادم حکم را تعلیق کند و آقای هراتی در مدت تعلیق حکم، حاضر است چهار تا پنج کتاب امام خمینی(ره) را ترجمه کند اما آقای مقیسه این کار را نکرد و حالا باید ببینیم تجدیدنظر چه می‌کند.تسنیم این خبر را منتشر کرد.

رای‌گیری به سبک مطهری

اما در ادامه لاريجانی صندلی رياست مجلس را به برادر همسرش سپرد تا مطهری هم برای دقايقی مديريت صحن را برعهده بگيرد. مديريتی كه در ادامه به حواشی صحن دامن زد.وی كه در جريان بررسی اصلاح طرح تعيين تكليف معلمان حق التدريسی، ماده واحده اين طرح را به سرعت به رای مجلس گذاشته بود، این مسئله برايش گران تمام شد.قاضی پور، لاهوتی، جعفرزاده ايمن آبادی، قوامی با فريادهايی از چپ و راست معترض نحوه راگيری مطهری درباره ماده واحده طرح مذکور بودند، چراكه نتايج راي گيری نشان می داد مجلس با ماده واحده مذكور مخالفت كرده است. قاضی پور از طرفی و پور ابراهیمی و قوامی از طرف دیگر همه به سمت جایگاه ناطقان جلسه علنی به نشانه اعتراض جمع شدند تا مطهری را متوجه زمان کوتاهی که برای رای گیری ماده مذکور در نظر گرفته بود،کنند اما مطهری که نمی توانست از رای مجلس صرفنظر کند، پیشنهاد اصلاح عبارتی طرح را مطرح کرد تا بدین ترتیب این ماده واحده مجددا مورد رای گیری قرار گیرد.در همین حین قاضی پور خواستار استماع تذکر خود در مجلس شد. وی خطاب به مطهری گفت: شما ۱۵ ثانیه هم برای رای گیری ماده مذکور زمان نگذاشتید، چرا انقدر عجله دارید. این حواشی پایان گرفت و مطهری پس از اصلاح عبارتی در طرح مذکور این بار مدت زمان بیشتری را برای رای گیری مجدد ماده واحده در نظر گرفت تا اینکه بالاخره این طرح تصویب شدم.طهری که در ادامه متوجه اشتباه خود در رای گیری شده بود، پس از تصویب ماده واحده در مجلس گفت: رای مجلس نشان داد که بنده در رای گیری ماده واحده کمی عجله کرده‌ام.سرانجام از حواشی صحن علنی مجلس کاسته شد تا زنگ پایان جلسه امروز به دست علی مطهری نواخته شود.باشگه خبرنگاران این خبر را منتشر کرده است.

پیشنهاد بی‌شرمانه جیووا به کی‌روش؟

داستان تیم ملی و جیووا هر روز ابعاد تازه‌تری پیدا می‌کند. در آخرین سکانس این داستان گفته می‌شود شرکت جیووا به سرمربی تیم ملی پیشنهاد داده که با توافق با این شرکت از البسه این تولیدی استفاده کرده و نسبت به کیفیت آن ابراز رضایت کند.«شفقنا» در ادامه نوشت: با وجود نزدیک‌شدن به بازی با قطر هنوز ملی‌پوشان فوتبال ایران از البسه جیووا استفاده می‌کنند؛ البسه‌ای که بنا بر نظرسنجی صورت‌گرفته میان ملی‌پوشان در اردوهای قبلی کیفیت خوبی ندارد و حتی برنامه ۹۰ هم با جزئیات نشان داد که کیفیت دوخت انجام‌شده در حد و سطح تیم ملی نیست. بی‌کیفیت بودن لباس‌ها در دو بازی با مقدونیه و قرقیزستان موضوعی بود که حتی مدیر ارشد شرکت ایتالیایی هم به آن اذعان کرد و گفت که باید این لباس‌ها مورد تجدیدنظر قرار گیرد.البته این در حالی است که باشگاه پرسپولیس حتی بعد از پخش برنامه ۹۰ هم به حمایت از تولیدات این شرکت پرداخت و دیروز هم برانکو با طاهری برای افتتاح خط تولید این شرکت به شیراز سفر کرد.در این شرایط گفته می‌شود شرکت جیووا پیشنهادی را به کی‌روش ارائه کرده که با دریافت مبلغی و انجام توافق از البسه این تولیدی استفاده کرده و نسبت به کیفیت آن نیز ابراز رضایت کند که این پیشنهاد با پاسخ منفی کی‌روش روبه‌رو شده است.باید دید که داستان تیم ملی و جیووا به کجا ختم می‌شود و آیا تیم ملی بازی‌های رسمی خود را با این برند و کیفیت آغاز می‌کند یا خیر.

رد پای ۲ خانم مقیم انگلیس در تنظیم قراردادهای نفتی

حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در گفت‌وگویی با اشاره به ابلاغ قراردادهای نفتی اظهار کرد: متأسفانه در قضیه قراردادهای نفتی کلاه بزرگی سر نمایندگان مجلس گذاشتند که این در واقع کلاه گذاشتن بر سر مردم است.وی افزود: قواره این قراردادها دارای اشکال زیادی بود و خود معاون اول رئیس‌جمهور بارها اذعان کرد که ما ۱۵۰ ایراد آن را بررسی و رفع کرده‌ایم.نماینده مردم شاهین‌شهر و برخوار در مجلس بیان کرد: آیا جای تعجب نیست یک مجموعه مصوبه‌ای که ۱۰ صفحه است ۱۵۰ ایراد از آن گرفته شود؛ بنابراین مشخص است که زیرساخت این قرارداد اشکال دارد. نماینده مردم شاهین‌شهر و برخوار در مجلس گفت: قرارداد نفتی را دو خانم که سال‌هاست مقیم انگلستان هستند به همراه فردی که سابقه تنظیم کرسنت را هم داشته تنظیم کرده‌اند.فارس این گفت و گو را منتشر کرده است.

تفکر دوم خرداد به دنبال توقف انقلاب اسلامی است

سرلشکر محمدعلی جعفری ظهر امروز در جمع نخبگان بسیجی استان همدان با اشاره به فضای معنوی موجود در استان آن را به دلیل مجاهدت علما و بزرگان آن دانست و اظهار کرد: این افراد با رویکرد جهادی نورانیت و معنویت اسلام را در این دیار منتشر کردند.فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه امام خامنه‌ای(مد ظلهالعالی) چفیه خود را از سخنرانی مصلی در سال ۷۸ و برای مبارزه با تفکر دوم خرداد به گردن انداخت، گفت: این تفکر به دنبال متوقف کردن انقلاب اسلامی است.

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
info@faslomid.com
کانال تلگرام

ثبت نظر »

۱) فصل امید، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Designed By Nexar.ir