راز ۲۵ ساله گور دسته جمعی در آبادان/ تصاویر

پایگاه خبری تحلیلی فصل امید (FaslOmid.com) :

درپی کشف ۳ جسد در ۲۵ کیلومتری آبادان گروه تفحص اعلام کرده است که احتمالا این اجسادبیش از۲۵ سال است که در اینجا دفن شده اند.

a9eff9bf035c4060bd7c41b1ce510241به گزارش فصل امید؛ ماموران اداره برق ناحیه جنوب آبادان زمانی که مشغول کندن زمین به وسیله بیل مکانیکی دربیابانهای اطراف آبادان بودند به چنداستخوان برخوردکرده وپس از متوقف کردن کار بلافاصله با مرکزپلیس۱۱۰تماس گرفتند.

یک منبع آکاه به خبرنگار رکنا گفت: کارشناسان گروه تفحص ومتخصصان پزشکی قانونی پس از بررسی اجساد و آثار به جا ماند در گور دسته جمعی اعلام کردند که ظاهرا این اجساد بیش از۲۵ سال پیش در این مکان دفن شده اند. در این آزمایشگاه ها همچنین مشخص شده است که اجساد متعلق به دو مرد ۱۸ و ۲۱ ساله – حدودا- است.

لازم به ذکراست درزمان جنگ تحمیلی نقطه ای که درآن استخوان ها یافت شده دردستان رژیم بعث عراق بود واحتمال می رود این استخوان ها متعلق به ساکنان شهرباشد که در برابر ارتش بعث مقاومت کرده و یا قصد خارج شدن از شهررا داشتند.

به گزارش خبرنگار رکنا، قرار است روی بقایای این دو جسد معاینه دقیق صورت گیرد و علت اصلی مرگ روشن شود و این موضوع که آیا آنان کشته شده اند یا نه پس از این آزمایشات روشن می شود.

همچنین چون احتمال وجود اجساد دیگری در این منطقه زیاد است به کار در این منطقه ممنوع شده است تا گروه تفحص اقدامات خود را آغاز کنند.

پیش از این در خبر اولیه کشف اجساد با توجه به پیدا شدن لباس های دخترانه و زنانه اعلام شده بود که بقایای جسد یک خانواده کشف شده  که آزمایشات این موضوع را اصلاح کرده است. البته کشف لباس زنانه و دخترانه احتمال بودن اجساد دیگر در این منطقه را افزایش داده است.


 

-رکنا/علی رنجکش

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
info@faslomid.com
کانال تلگرام

ثبت نظر »

۱) فصل امید، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Designed By Nexar.ir